piątek, 20 września 2013

Śliniaczki . . .

Drugim prezentem dla niedawno narodzonego Grzesia są śliniaczki. Pomysł na ich uszycie zaczerpnęłam z internetu. Nie obeszło się oczywiście bez małych udoskonaleń. Aby śliniaczki nie przemakały pomiędzy dwoma warstwami bawełny umieściłam folię, która ma temu zapobiec. Natomiast dla lepszej zabawy podczas jedzenia i nie tylko, maleństwo będzie mogło pociągać i przygryzać bawełniane supełki. Dodatkowym udogodnieniem jest trzystopniowa regulacja szerokości pod kroju szyi.


Śliniaczki Grzesia


 Korzystając z okazji, uszyłam również śliniaczki dla Naszego jeszcze nienarodzonego synka!


A tak prezentują się razem :). Tworzą całkiem sympatyczny komplecik :)

foto. Karolina Kozioł

środa, 18 września 2013

Podusiowe sówki

7 sierpnia kumpela urodziła synka - Grzesia :) Pierwsze odwiedziny nowego członka rodziny nie mogą przejść bez prezentów. A że uwielbiam prezenty ręcznie robione i tym razem postanowiłam sama coś przygotować.
Pierwszym prezentem jest poduszeczka - przytulanka o motywie Sowy. Po stworzeniu projektu i wybraniu kolorystyki przyszedł czas na wykonanie form oraz dobór materiałów. Tkaninami bazowymi są polar i bawełna. Wypełnieniem jest watolina.
Aby podusia - przytulanka była ciekawszą zrobiłam usztywniane uszka, ruchome skrzydełka oraz "dyndające" szpony.

Poduszeczka Grzesia


 Idąc za pomysłem i dostępnością tkanin uszyłam również poduszeczkę dla Naszego jeszcze nie narodzonego synka :)


A tak prezentują się razem :)

foto. Karolina Kozioł

Poduszeczka z motywem zwierzątka jest już drugą, którą szyłam. W lutym szliśmy w odwiedziny do  Stefanka i szyłam dla Niego Krówkę :) Możecie zobaczyć ją TU!

sobota, 7 września 2013

Słoneczna sukienka koktajlowa . . .

W czerwcu przyszła do mnie Asia z prośbą o uszycie sukienki koktajlowej w kolorze żółtym. Projekt sukienki miał bazować na tej, którą widziała w sklepie, a którą z jakiś przyczyn nie zakupiła. 
Materiał, który Asia zaproponowała idealnie pasował do tego typu sukienki. Był i odpowiednio grupy by nadać formę całości i odpowiednio lejący by "podążać" za osobą noszącą tę sukienkę. Górna część była dopasowana a dekolt z przodu odpowiadał temu w tyle. Dół sukienki natomiast wykrojony był z koła by pięknie kręcić się podczas tańców.
Sukienkę szyło się szybko i bardzo przyjemnie a Asia prezentowała się fantastycznie co sami możecie ocenić :)


przód

tył
 foto. Karolina Kozioł


foto. Ania Kimla

poniedziałek, 2 września 2013

WARSZTATY hand made - NASZYJNIKI Z BAWEŁNY

28 września (Sobota) organizuję w sosnowieckim second hand-zie MikoBelle warsztaty hand made, którego tematem głównym będzie biżuteria bawełniana a dokładniej - naszyjniki z bawełny. 
Uczestnicy warsztatów poznają metody łączenia  ruloników bawełnianych (splot; skręt) w taki sposób aby stworzyć coś na prawdę oryginalnego.
 Z racji iż są to warsztaty bezpłatne, ograniczyłyśmy z Agnieszką - właścicielką MikoBelle, ilość miejsc do 7. Osoby zainteresowane mogą zapisać się za pośrednictwem portalu Facebook TU lub pod nr. tel. 505 125 065. ZAPRASZAM !