WARSZTATY - dzień trzeci - T-shirts

Dzisiaj trzeci i zarazem ostatni dzień Warsztatów krawieckich prowadzonych w Bibliotece Publicznej w Łazach. Do stałej pięcioosobowej grupy dołączyła szósta uczestniczka -Julka. 
Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć były koszulki a dokładniej ich zdobienie. Każda z dziewczynek przyniosła projekty swoich wymarzonych koszulek wraz z koszulkami, które  miały zostać poddane metamorfozie. Po omówieniu każdego projektu i wybraniu dodatków rozpoczęło się "czarowanie". Koszulki zawisły na manekinach by na sam początek pod Naszym bacznym okiem zmienić fason - niezbędne tutaj były nożyczki. Kolejnym etapem było upinanie zdobień z dostępnych materiałów. Po upięciu szpilkami zdobienia zostały przyfastrygowane, coby skrócić czas przyszywania poszczególnych elementów. Przy maszynie królowała Paulina, która raz po raz realizowała zamysły dziewczynek. Ostatnim krokiem było przyszywanie ręczne aplikacji oraz  wbijanie ćwieków. Koszulki wyszły fantastycznie, co sami możecie ocenić :)


Do koszulki na manekinie przypięta jest broszka - SOWA. Paulina Mogiła wykonała ją dla wszystkich dziewczynek uczestniczących w Warsztatach.

  foto. Karolina Kozioł

Podziękowania !
Na sam koniec chciałybyśmy podziękować wszystkim dziewczynkom, które uczestniczyły w Naszych zajęciach - praca w Wami była przyjemnością :) Wasz entuzjazm i zaangażowanie były niezwykle pocieszne. Nie mogłyśmy sobie wymarzyć lepszej grupy swoich pierwszych Warsztatów.

Kolejne podziękowania płyną dla Pań Bibliotekarek a zwłaszcza dla Pani Beaty, która swoim zaangażowaniem w to przedsięwzięcie sprawiła, że niezwykle miło prowadziło się zajęcia. Dziękujemy za całe dobro, które do Nas trafiło :*

Komentarze

  1. To niesamowite widzieć, jakie dzieciaki mają nieograniczone pomysły. Mnie to szalenie motywuje do działania :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza