Czerwone podeszwy


11 maja odbyło się wesele ważnej dla Nas osoby. Przed tym wielkim wydarzeniem Aldonka poprosiła o coś czego nigdy wcześniej nie robiłam. Poprosiła aby podeszwy jej bucików ślubnych były czerwone. Miały przypominać te z od Christiana Louboutina. Z tej prośby fantastycznie wywiązał się mój mąż, który hobbystycznie zajmuje się modelarstwem i dla którego malowanie przedmiotów nie stwarza problemów. A że buciki wyszły pięknie, Aldonka poprosiła o ozdobienie czerwienią bucików na przebranie :)Poniżej prezentuję Wam jak zrobić czerwone podeszwy.

 1. Na sam początek musimy zabezpieczyć buty - część wierzchnią, przed możliwością zamalowania. W tym celu oklejamy wąską taśmą malarską nasze buty tuż przy podeszwie. Następnie osłaniamy część wierzchnią folią - mocujemy ją taśmą malarską do wcześniej oklejonych części. Sprawdzamy, czy nie ma przestrzeni, w które wchodziłaby farba.2. Jeżeli Nasza podeszwa jest czarna należy położyć na sam pierw warstwę szarej farby. Będziemy mieli pewność, że kolejne warstwy farby czerwonej będą wyglądać tak jak tego oczekujemy. Farba jakiej użyliśmy to modelarska olejna  Humbrol 153. Aby efekt był zadowalający należy położyć 2 warstwy tej farby.Każdą kolejną po wyschnięciu tej wcześniejszej. Możemy zrobić to pędzelkiem, wałeczkiem lub aerografem. Najlepszy efekt uzyskamy malując aerografem, gdyż farba równomiernie się rozłoży. Po wyschnięciu nakładamy lakier bezbarwny aby wydobyć głębię koloru. Lakier nakładamy w taki sam sposób jak farbę. Możemy go suszyć suszarką do włosów. W przypadku schnięcia farby lepiej by odbywało się to metodą samodzielnego powolnego suszenia.3. Po wyschnięciu warstwy lakieru odrywamy folię i taśmę. Nasze buciki są gotowe :)

foto. Karolina Kozioł

DIY - Karolina i Konrad Kozioł

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie podeszwa może mieć normalny kolor i nie muszę wcale szukać innych. Ważniejsze jest, aby takie buty wycierać o wycieraczki systemowe https://www.alumatex.pl/produkty/wycieraczki-systemowe to wtedy będziemy mieli pewność, że nasze obuwie jest po prostu czyste.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza