piątek, 14 września 2012

Sorbet cytrynowy. . .

 Lipiec i sierpień należały do sukienki w kolorze sorbetu cytrynowego. 
 Z cudem graniczyło idealnie dopasowanie materiałów nie tylko ze względu na kolor, ale i fakturę. Poniższa sukienka składa się z trzech różnych tkanin. Gorset to tkanina elastyczna o fakturze kreszu. Góra i ramiączka gorsetu zostały wyszyte koralikami. Spódnica to tkanina lejąca, o splocie na tyle zbitym, że nie widnieje przez nią ciało Angeliki. Natomiast falbany to muślin, który nie tylko jest "lejący", ale i pięknie prześwituje.
 Falbany z muślinu dodają niezwykłej lekkości tej sukience, są też jej największą ozdobą, gdyż zachowują się jak fale. 


WzórA tak wygląda zrealizowany projekt


Dziękuję Angelice za udostępnienie zdjęć :)

Dziękuję Paulinko za pomoc przy Tym projekcie :*

czwartek, 13 września 2012

Pistacja i cappuccino . . .

W kwietniu dostałam zamówienie na sukienkę koktajlową inspirowaną linią sukni lat 50-tych. Kolorami bazowymi była "pistacja" i "cappuccino".
"Kremowa" bawełna bez dodatku włókien elastycznych posłużyła jako podszewka. Miała za zadanie utrzymanie linii sylwetki oraz samej sukienki. Kolejnym krokiem było nadanie koronce głębszego kolorytu. Wyraźniejszy odcień "pistacji" uzyskałam odszywając ją na satynie. By sukience nadać linię "A", do tkaniny bawełnianej doszyłam "kremowe" falbany tiulowe, na to nałożyłam podszewkę, aby zapobiec "czepianiu" się materiału wierzchniego - muślinu w kolorze "cappuccino". 
Poniżej możecie zobaczyć zrealizowany projekt.


 foto. Karolina Kozioł


foto. Rafał Podstawny (http://podstawny.com/blog/)