piątek, 25 marca 2016

Wesołego Alleluja!


 

Życzę Ci,
aby te Święta Wielkanocne przepełnione były miłością,  
pokojem i odpoczynkiem w gronie najbliższych. 
Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego 
odnowi Twoją wiarę i wniesie nadzieję w serce Twoje i Twoich bliskich. 
Niech powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu. 
W tym świątecznym czasie przesyłam Ci serdeczne życzenia:  
Wesołego Alleluja!

Koszyczek Wielkanocny

Co roku dekoruję koszyczek i co roku mam na niego inny pomysł. Z poprzedniego strojenia koszyczka na święconkę zostawiłam kremowy tiul.


Miałam w domu sztuczne gałązki z kwiatami, wycięłam takie długości jakie były mi potrzebne i doszyłam pod skosem do tiulu.


 Następnie doszyłam gałązki bukszpanu. Wyprowadziłam 2 gałązki na rączkę koszyczka by umieścić tam element ozdobny. Miałam zrobione z masy solnej jajeczka oraz kaczuszki - wybrałam kaczuszkę.


Za pomocą sizalu przymocowałam kaczuszkę. Na sam koniec obwiązałam rączkę koszyczka tasiemką w żółtobiałą krateczkę. Oto mój koszyczek Wielkanocny!

foto. Karolina Kozioł

Stroik Wielkanocny

Uwielbiam chwile, gdy pomysł napływa do głowy w chwili gdy patrzy się na jakiś przedmiot. Tak było w przypadku stroika Wielkanocnego, którego możecie zobaczyć poniżej. Spojrzałam na osłonkę doniczki i już wiedziałam jak chcę aby mój stroik wyglądał. Stroik zrobiłam z tego co akurat miałam w domu.

 foto. Karolina Kozioł

Jeżeli mielibyście ochotę wykonać podobny potrzebne Wam będą: 

foto. Karolina Kozioł

- gałązki bukszpanu
- osłonka doniczki, metalowa lub wiklinowa
- małe słoiczki, które nie będą wystawać ponad osłonkę, a do których trafi bukszpan
- sizal
- szary papier pakowy
- sztuczne gałązki z wiosennymi kwiatami
- gniazdka z jajeczkami lub same jajeczka

Miłego dekorowania!

niedziela, 20 marca 2016

Palma Wielkanocna

Projekt Palmy Wielkanocnej dojrzewał mi w wyobraźni trzy dni. Wpływ na to miał fakt, ze robiłam ją pierwszy raz. W budowaniu tego projektu dużą role odegrał internet i ogrom inspiracji.
Postawiłam na: bazie, bukszpan, suche trawy, kwiaty z bibuły oraz wstążkę. W godzinę zrealizowałam swój projekt z którego byłam bardzo dumna. Duma moja została jednak brutalnie zmiażdżona przez Palmy, które wykonały dzieci, a które można było podziwiać dzisiaj w kościele. Doszłam do wniosku, że moje trzy dni dopieszczania projektu to zdecydowanie za mało przy dziecięcej wyobraźni.

foto. Karolina Kozioł

piątek, 18 marca 2016

Wielkanoce aranżacje ramek z Pepco

Sieć sklepów Pepco oferuje wiele artykułów za niewielką cenę. Oferta dekoracji świątecznych robi wrażenie. Moją uwagę przykuło pastelowe confetti. Postanowiłam dokupić jeszcze dwie ramki i stworzyć Wielkanocne aranżacje przy pomocy tych pastelowych zajączków i pisanek.

Wielkanocna aranżacja ramek - potrzebne:
- ramka/i na zdjęcia,
- confetti lub inny zamiennik z motywem świątecznym,
- dobry klej (w tym wypadku klejący tworzywo plastikowe),
- biały brystol na tło,
- linijka,
- nożyczki do papieru,
- długopis oraz ołówek,
- gumka do ścierania,
- penseta do chwytania i układania małych elementów.


 efekt końcowy


 aranżacja świąteczna w pokoju syna

foto. Karolina Kozioł

środa, 16 marca 2016

Zajączek Wielkanocny - Alleluja!

Zainspirowana cudami z masy solnej zapragnęłam stworzyć coś, co będzie można powiesić na ścianie. Pomysł padł na zajączka Wielkanocnego. A właściwie na Panią Zającową :P
Przeczytawszy wiele artykułów na temat masy solnej dotarłam do takiego, który mówił o farbowaniu masy przed rzeźbieniem. Wystarczą do tego farby takie jak do farbowania pisanek. Podzieliłam ciasto z masy solnej na trzy części i dwie z nich ufarbowałam dodając do jednej barwnik żółty a do drugiej niebieski. Zważywszy na fakt iż robiłam to pierwszy raz nie dodałam dużo tego barwnika. Trzecia część ciasta została w jego naturalnym kolorze.
Rozpoczęłam rzeźbienie i klejenie mojej Pani Zającowej. Postanowiłam podarować Pani Zającowej element świąteczny w postaci jajka z napisem Alleluja. Figurka ma ok. 25 cm wysokości i czeka z Nami na Święta Wielkanocne ozdabiając ścianę w kuchni :)


 foto. Karolina Kozioł

piątek, 11 marca 2016

Pokrowce na siedziska krzeseł

Poproszono mnie o wykonanie sześciu pokrowców na siedziska krzeseł. 
Wiedząc, że w domu jest małe dziecko poleciłam tkaninę z warstwą plastiku, z której łatwo zmyć zabrudzenia. W swojej ofercie ma takie np. Ikea.
Angelika wybrała tkaninę w kratkę. Kratka to dobry wzór dla kuchennego krzesła.


foto. Karolina Kozioł