środa, 23 grudnia 2015

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU !

Kochani!

Życzę Wam, aby czas Świąt był dla Was chwilą niezwykle rodzinną, 
by w Waszych domach i sercach gościła miłość,
by czas ten był pełen magii.

Życzę Wam także, by nadchodzący Nowy 2016 Rok był lepszym od poprzedniego,
by wszystkie plany i cele zostały przez Was zrealizowane,

Zdrowia i dobra w sercu Kochani!

foto. Karolina Kozioł
P.S. Mnóstwo upragnionych prezentów!

niedziela, 20 grudnia 2015

WARSZTATY hand made - Świąteczne wianki oraz choinki z szyszek

Każdy pretekst by spotkać się ze znajomymi jest dobry a skoro można do tego kreatywnie spędzić czas to czemu nie :) Zaprosiłam do siebie trzy koleżanki z pracy na warsztaty poświęcone świątecznym wiankom oraz choinkom z szyszek. Magdalena, Justynka oraz Dominika utknęły na kilka godzin w twórczej pracy. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z tego spotkania oraz wykonane  przez dziewczyny wianki.


Wykonane wianki:
Justynki


Magdaleny


Dominiki

foto. Karolina Kozioł

Świąteczny wianek

Z nadmiaru szyszek oraz uplecionych wiklinowych wianków postanowiłam zrobić dla siebie i bliskich świąteczne wianki. 
Po wyklejeniu wianka szyszkami, dokleiłam orzechy laskowe, złote koraliczki oraz srebrne i złote gwiazdki. Wplotłam gałązki pomalowane na biało oraz dołożyłam gałązek jemioły. 
Mając malutki wianuszek z wikliny postanowiłam wykonać jeszcze stroik do świeczki. Zdjęcia i potrzebne materiały do wykonania wianków niżej.Potrzebne materiały do wykonania wianuszków:
- wiklinowy wianek,
- szyszki,
- orzechy laskowe,
- koraliczki złote lub srebrne,
- gwiazdki złote lub srebrne (kupione z metra w Pasmanterii),
- gałązki pomalowane na biało sprayem,
- gałązki jemioły,
- pistolet do kleju,
- klej,
- podkładka z kartonu/papieru by nie ubrudzić klejem miejsca pracy.

Dobrej zabawy!Świąteczny stroik otulający świecę


foto. Karolina Kozioł

sobota, 19 grudnia 2015

choinka z szyszek

Nie jestem w stanie zliczyć ile zrobiłam już tych choinek. Co roku mam dostęp do na prawdę pięknych szyszek. Teściu zaś kusi możliwością zrobienia choinkom pięknych podstawek. W tym roku choinkę zamówiła moja przyjaciółka Kasia. 
Po wykonaniu formy z brystolu wybrałam najładniejsze szyszki i zaczęłam przyklejać je do brystolu. Zawsze zostają jakieś przestrzenie pomiędzy szyszkami, wypełniłam je orzechami laskowymi. 
Taka choinka to świetna ozdoba do domu. Można ją przyozdobić lampkami, wstążeczkami, brokatem lub zostawić ją w takiej postaci jak na zdjęciach niżej. Dobrej zabawy z własnymi choinkami.

foto. Karolina Kozioł

Świąteczna skarpeta w ramce

Z resztek tkanin, które wykorzystałam do szycia poszewek świątecznych postanowiłam wykorzystać do uszycia dwóch świątecznych skarpet. Do głowy wpadł mi pomysł aby zaprezentować je w ramkach na zdjęcia. Kupiłam odpowiedniej wielkości ramki oraz biały brystol by pięknie oddawał czerwień skarpet. Jedna ramka trafiła do pokoju mego synka a druga ozdabia komodę w przedpokoju.

foto. Karolina Kozioł

Świąteczne poszewki na poduszki

Dekoracje świąteczne nie mogły ominąć moich kanap i foteli. Po zgromadzeniu odpowiednich tkanin: bawełny w czerwono-białą krateczkę, bawełny we wzór świąteczny,czerwonego filcu oraz białych swetrów postanowiłam ruszyć wyobraźnię i stworzyć małą kolekcję świąteczną. Wyszyłam świąteczne skarpety oraz bombki, które świetnie współgrały z poszewkami z gotowym wzorem świątecznym. Całą kolekcję dopełnił wełniany koc w kratkę, który udało mi się kupić w tym roku. Pierwsze dwie poszewki, które możecie zobaczyć trafiły do mojej przyjaciółki.


Poszewki Moniki
Moje poszewki świąteczneŚwiąteczna ekspozycja

foto. Karolina Kozioł

czwartek, 17 grudnia 2015

Ozdoby choinkowe

Mając w tym roku nieco więcej czasu przed  Świętami, postanowiłam poszukać w internecie inspiracji na ozdoby choinkowe. Moją uwagę przykuły ozdoby wykonane z kolorowego brystolu. 
W Empiku kupiłam brystole w różnych odcieniach czerwieni oraz biały, którego zadaniem jest wydobycie czerwieni tych ozdób. Dodatkowym elementem ozdobnym jest tasiemka w krateczkę biało-czerwoną. 
Po wycięciu pasków odpowiedniej długości zaczęłam łączyć je ze sobą zszywaczem. Wykonałam dużą partię tych ozdób aby dołączyć je do tegorocznych upominków świątecznych. Oto one ...

foto. Karolina Kozioł

piątek, 11 grudnia 2015

Kalendarz Adwentowy

Jak już wspominałam, Święta Bożego Narodzenia to moje ulubione Święta w całym kalendarzu rocznym. Najwięcej ozdób i prezentów tworzę właśnie w tym okresie. Kalendarz, który Wam prezentuję zaczęłam jeszcze w zeszłym roku. Jest on utrzymany w kolorystyce biało-kremowo-złoto-siwo-srebrnej. W takich kolorach przyozdabiałam dom w zeszłym roku. W tym roku królują u mnie kolory:  biel, czerwień, zieleń i srebro i gdybym szyła w tym roku kalendarz od podstaw, byłby on właśnie w tych kolorach.
Do wykonania podstawy użyłam siwej bawełny o lnianym splocie. Przegródki uszyłam z resztek tkanin: koronki, żakardu, bawełny i tkaniny metalizowanej. Aby wykonać haftowane cyferki skorzystałam z maszyny do szycia przyjaciółki, która ma opcję haftu alfabetu i cyfr. Po naszyciu przegródek doszyłam srebrne i złote gwiazdki, można je kupić z metra w większości pasmanterii. Na sam koniec wykonałam ręcznym ściegiem łańcuszkowym napis: Święta tuż, tuż. Natomiast Teściu wykonał dla mnie ozdobny patyczek wykończony toczonymi kołeczkami abym mogła kalendarz zawiesić. 
Ten piękny kalendarz wita mnie za każdym razem gdy wchodzę do kuchni :)

foto. Karolina Kozioł