czwartek, 24 października 2013

Kostka dla niemowlaka . . .

Jakiś czas temu szyłam pościel dla Naszego Ksawerka, który niebawem przyjdzie na świat. A że zostało mi nieco tkaniny z której szyłam tę pościel postanowiłam uszyć "kostki dla niemowlaka". 
Główna zasada przy szyciu takiej kostki to to by było kolorowo, wesoło i za co chwycić. Sama kostka ma za zadanie rozwijać koordynację ruchową, ma również ćwiczyć małe rączki i uczyć chwytania, natomiast wystające z brzegów bawełniane metki służą do "ciumkania" i uspokajania :)
Tkaniny miałam na tyle dużo, że mogłam uszyć aż trzy kostki.  Jedna z nich będzie prezentem dla córki znajomej, która przyjdzie na świat po Nowym Roku :)


foto. Karolina Kozioł

środa, 2 października 2013

KOZIOŁ bijoux - jeans-owa inspiracja

Komplet tej biżuterii powstał z myślą o podziękowaniu. Zastanawiałam się jakie kolory będą odpowiednie dla osoby obdarowanej, gdyż nie jest to osoba z którą spędzam czas na co dzień. Kombinacja pasująca do zestawień jeans-owych była tu najbardziej bezpieczną. Dlatego też po połączeniu spłowiałego granatu, beżu oraz siwego powstało fajne zestawienie kolorystyczne. Aby przełamać nieco smutne tony naszyjnika dodałam srebrne koraliki, które rozświetliły całość. Do kompletu jest oczywiście bransoletka. 

foto. Karolina Kozioł