środa, 28 sierpnia 2013

WARSZTATY - dzień trzeci - T-shirts

Dzisiaj trzeci i zarazem ostatni dzień Warsztatów krawieckich prowadzonych w Bibliotece Publicznej w Łazach. Do stałej pięcioosobowej grupy dołączyła szósta uczestniczka -Julka. 
Tematem przewodnim dzisiejszych zajęć były koszulki a dokładniej ich zdobienie. Każda z dziewczynek przyniosła projekty swoich wymarzonych koszulek wraz z koszulkami, które  miały zostać poddane metamorfozie. Po omówieniu każdego projektu i wybraniu dodatków rozpoczęło się "czarowanie". Koszulki zawisły na manekinach by na sam początek pod Naszym bacznym okiem zmienić fason - niezbędne tutaj były nożyczki. Kolejnym etapem było upinanie zdobień z dostępnych materiałów. Po upięciu szpilkami zdobienia zostały przyfastrygowane, coby skrócić czas przyszywania poszczególnych elementów. Przy maszynie królowała Paulina, która raz po raz realizowała zamysły dziewczynek. Ostatnim krokiem było przyszywanie ręczne aplikacji oraz  wbijanie ćwieków. Koszulki wyszły fantastycznie, co sami możecie ocenić :)


Do koszulki na manekinie przypięta jest broszka - SOWA. Paulina Mogiła wykonała ją dla wszystkich dziewczynek uczestniczących w Warsztatach.

  foto. Karolina Kozioł

Podziękowania !
Na sam koniec chciałybyśmy podziękować wszystkim dziewczynkom, które uczestniczyły w Naszych zajęciach - praca w Wami była przyjemnością :) Wasz entuzjazm i zaangażowanie były niezwykle pocieszne. Nie mogłyśmy sobie wymarzyć lepszej grupy swoich pierwszych Warsztatów.

Kolejne podziękowania płyną dla Pań Bibliotekarek a zwłaszcza dla Pani Beaty, która swoim zaangażowaniem w to przedsięwzięcie sprawiła, że niezwykle miło prowadziło się zajęcia. Dziękujemy za całe dobro, które do Nas trafiło :*

wtorek, 27 sierpnia 2013

WARSZTATY - dzień drugi - BRELOKI

Uczestniczki zajęć zostały poproszone przez Nas wczoraj aby zaprojektowały broszki, maskotki i breloki, które chciałyby wykonać w ramach zajęć.  Po małym głosowaniu dnia dzisiejszego wybór padł na breloki. Dziewczynki tak bardzo nastawione były na realizację swoich projektów, że skoncentrowanie i determinacja wyczuwalne były w powietrzu. 
Na sam początek wykonały formy, które następnie wycięły i przeniosły na filc. Po uzyskaniu wszystkich elementów składowych z filcu, dziewczynki zaczęły zszywać je ze sobą. Największym problemem było plątanie się nitek metalicznych. Jednak i z tym sobie poradziłyśmy. Dodatkowymi ozdobami tworzonych breloków, były ćwieki, koraliczki, tiul i piórka.
Efekt końcowy czterogodzinnej pracy jest zadowalający. Najbardziej cieszy fakt, że prace  można założyć od zaraz :)


Podczas warsztatów Paulina znalazła nieco czasu by stworzyć broszkę - SOWĘ.

foto. Karolina Kozioł

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

WARSZTATY - dzień pierwszy - NASZYJNIKI

Pierwszy dzień warsztatów za Nami :) Miałyśmy z Pauliną to szczęście, że dziewczynki, które przyszły odbyć zajęcia wykazały się kreatywnością i wielką ochotą twórczej pracy :) 
Po wprowadzeniu w dzisiejsze zadanie dziewczynki stworzyły projekty swoich naszyjników by następnie wybrać odpowiednie materiały i kolory.  Kolejnym krokiem było splatanie bawełnianych ruloników, które później miały posłużyć do stworzenia zaprojektowanych przez dziewczynki kompozycji. Jedyną trudnością dla uczestniczek było łączenie wszystkiego ze sobą tak aby całość wyglądała schludnie i efektownie. I tu Nasza pomoc była największa :)

Poniżej możecie zobaczyć efekty Naszej dzisiejszej pracy. Dziewczynki: Ola, Paulinka, Zuzia, Amelka i Dagmara zrealizowały na prawdę piękne projekty :)

foto. Karolina Kozioł