sobota, 22 czerwca 2013

Broszka w kolorach landrynek

W ostatnim czasie stworzyłam kilka dodatków, wśród nich znalazła się również ta broszka. Kolory jakie wybrałam to róż, fuksja i krem. Dzięki tasiemce w groszki, broszka zyskała dziewczęcego wyglądu. Aby podkreślić uroczy charakter broszki wykorzystałam dżet, który pięknie będzie odbijał promienie słońca.


 foto. Karolina Kozioł

broszka - Karolina Kozioł

piątek, 7 czerwca 2013

Jeans-owy kwiat . . .

W maju wybieraliśmy się na wesele i potrzebowałam broszki do płaszczyka w kolorze khaki. Wiedząc, że ubiorę granatową sukienkę chciałam zrobić taką by nawiązywała do koloru sukienki, a mimo swego koloru nie zniknęła na tle ciemnej zieleni. Zdecydowałam się na ciemny jeans. Lewa część tkaniny była nieco jaśniejsza i zamierzałam również to wykorzystać. Każdy płatek składa się z trzech warstw połączonych ze sobą ściegiem stębnowym. Pomiędzy jeansem jasnym i ciemnym znajduje się biała folia (czasem owoce w sklepach są nią przełożone), która nadaje płatkom formy. Środek swojej broszki przyozdobiłam złotymi koralikami. Mojej teściowej tak broszka się spodobała, ze dostała swoją na Dzień Matki :)

foto. Karolina Kozioł

broszka - Karolina Kozioł

środa, 5 czerwca 2013

Szal typu Komin (tęcza)

Drugi zamówiony szal przedstawia się w pastelach. Na pierwszy plan poszła paleta kolorów przełożona brązem. Na podbicie wybrałam pudrowy róż, który ładnie współgra z kolorem brązowym, a którego tak dużo w tym szalu. Dla ozdoby zrobiłam dwie broszki - pomponiki - zrobione z nitek: różowej, brązowej i białej. Całość jest kolorowa i przyjemna w odbiorze :)


foto. Karolina Kozioł

szal + broszki - Karolina Kozioł

wtorek, 4 czerwca 2013

Szal typu Komin ( z serduszkiem )

Znajoma poprosiła o uszycie 2 kominów. Pierwszy z Nich miał być w stonowanych kolorach z jakimś akcentem kolorystycznym. Pomyślałam, ze szarość w połączeniu z beżem ładnie będą współgrać. Jako akcent kolorystyczny wybrałam kolor chabrowy. Duże chabrowe serce (broszka) z ponaszywanymi przezroczystymi koralikami bardzo mi spasowało do tego zestawienia :)


foto. Karolina Kozioł

szal + broszka - Karolina Kozioł

niedziela, 2 czerwca 2013

Dziewczęca torebka . . .

Z okazji tegorocznego Dnia dziecka postanowiłam uszyć swojej chrześnicy - Gajusi, dziewczęcą torebkę. Przejrzałam internet by znaleźć inspiracje lecz nic nie przykuło mojej uwagi, więc wzięłam kawałek tkaniny bawełnianej w różnokolorowe kwiaty i postanowiłam działać sama. Aby nie przedobrzyć z bawełną w kwiaty dodałam do całości niebieski jeans. Postanowiłam, że obie strony torebki będą różnorakie. O wnętrzu torebki nie zapomniałam. Jest bowiem ono wyścielane tkaniną bawełnianą z ukrytą kieszonkę na drobiazgi :) Efekt końcowy jest zadowalający :) Do torebki zrobiłam pasującą apaszkę. Myślę, że całość Tworzy fajny komplet.


foto. Karolina Kozioł

torebka - Karolina Kozioł
apaszka - Karolina Kozioł