niedziela, 11 grudnia 2011

Śnieżynka . . .

Padł pomysł "Mikołajkowe zebranie działu". Warunek? Każdy się przebiera. Tylko za co?  Śnieżynka wydawała się odpowiednia. Z braku czasu konieczne były szybkie i proste rozwiązania. Materiał na sukienkę, którą możecie oglądać  niżej pochodził z wełnianych spodni zakupionych 1,5 roku temu w secondhand-zie. Przeleżały szmat czasu w szafie i pomysł aby dostały nowego życia wydawał się najlepszym.
Realizacja projektu nie obeszła się bez wpadek! Nie mogąc rozprasować kantów spryskałam spodnie wodą i przejechałam żelazkiem ustawionym na 180 stopni (kretynka, jakby powiedział mój brat :P), spodnie skróciły się o dobre 10 cm! Zaczęłam kombinować, gdyż sukienka z trudem zakrywałaby pośladki :P. Zrobiłam odcięcie w talii oraz wstawki na ramionach. Wyszła super.
Ale zaraz - brakuje motywu śnieżynki. I tu zaświtał w głowie pomysł na śnieżynki z białego filcu. Jak na złość w Empiku został jeden maleńki skrawek, który starczyłby na dwie, w porywach na trzy śnieżynki. Przypomniałam sobie powiedzonko "Im mniej tym lepiej". W Auchan sprzedają ozdoby świąteczne, tam też znalazłam srebrną śnieżynkę oprószoną brokatem - Idealna!

foto. Konrad Kozioł

sukienka - Karolina Kozioł
zakolanka - Cropp
bransoletki - KOZIOŁ bijoux
pierścionek - Apart
obrączka - Tytanowa

piątek, 9 grudnia 2011

Jeansowa sukienka . . .

Pisałam Wam już o Secondhand-zie, który znajduje się w Zawierciu. Raz na dwa tygodnie robi tak kuszącą przecenę, że zainteresowałam Nią koleżanki z Sosnowca. Przyjechały, zobaczyły, obkupiły się.  Moja Ada określiła go mianem "Wietnamu". Gdyż, na ostatecznej wyprzedaży dochodzi nie tylko do kłótni ale i przepychanek! Czego była świadkiem. 
W tym że Secondhandzie kupiłam długą prostą jeansową spódnicę (za 1zł !). Patrząc na ten kawałek materiału miałam przed oczami wizję sukienki. Miała być ona prosta, bez dekoltu, na zamek z tyłu. Wymyśliłam sobie również aplikację - haftowany wzór panterki na lewym ramieniu. Haft nie wyszedł, ale narodził się pomysł na aplikację. Kwiatowy przestrzenny motyw przymocowany dżetami.

foto. Konrad Kozioł

Foto aplikacji na życzenie Joanki-z (http://joanka-z.blogspot.com/)
sukienka - Karolina Kozioł
płaszcz - second hand
pasek - second hand
zegarek - New Yorker
buty - Deichmann